WANDALE? nie to tylko młodzież

25 Cze
2:23

W niedzielny poranek naszym oczom ukaza┼é si─Ö przykry widok. Nieznani (wtedy) sprawcy z┼éamali oparcie jednej z dw├│ch miejskich ┼éawek, zamontowanych w ubieg┼éym roku w centrum naszej wsi. To oparcie p├│┼║niej w┼éo┼╝yli w otw├│r s┼éupa energetycznego. Tak dla „hecy”. Pierwsze pytanie kt├│re nasun─Ö┼éo si─Ö na ten widok – co ta biedna ┼éawka komu przeszkadza┼éa. I drugie, kto by┼é a┼╝ tak „m─ůdry” i pe┼éen energii by ┼éawk─Ö zniszczy─ç?

Zacz─Öli┼Ťmy na w┼éasn─ů ┬ár─Ök─Ö szuka─ç sprawc├│w zniszczenia, wychodz─ůc z za┼éo┼╝enia, ze brudy powinno si─Ö pra─ç we w┼éasnym gronie. I uda┼éo si─Ö ustali─ç sprawc─Ö. Jak si─Ö okaza┼éo sprawc─ů i katem dla ┼éawki okaza┼é si─Ö m┼éody mieszkaniec s─ůsiedniej Stradomki.

Jednak przykrym jest fakt, ┼╝e byli przy tym mieszka┼äcy naszej wsi. Byli, patrzyli, nie zareagowali. Cho─ç to przecie┼╝ nasza wsp├│lna w┼éasno┼Ť─ç by┼éa niszczona. Nasza, czyli i ich. A wypity wcze┼Ťniej alkohol w ┼╝aden spos├│b nie usprawiedliwia sprawcy. A raczej sprawc├│w. Bo dla mnie tych kilku m┼éodych mieszka┼äc├│w naszej wsi, kt├│rzy byli przy tym, s─ů prawie tak samo winni.

Jaka kara powinna ich spotka─ç, wed┼éug czytelnik├│w? Oczywi┼Ťcie pr├│cz obowi─ůzku naprawienia szkody? Proponuje prace spo┼éeczne dla wsi, np. koszenie trawnika na placu zabaw i na boisku.

Oczekuje propozycji.

I oby ten przypadek był jedyny i się już nigdy nie powtórzył.

WP_20170625_09_10_40_Pro WP_20170625_09_10_24_Pro WP_20170625_09_10_16_Pro WP_20170625_09_09_28_ProWP_20170625_09_09_23_Pro

Administratorzy strony nie odpowiadaj─ů za komentarze u┼╝ytkownik├│w serwisu.Prosimy pami─Öta─ç i┼╝ w internecie nie jeste┼Ťmy anonimowi, dlatego te┼╝ komentujmy artyku┼éy w spos├│b rozwa┼╝ny i nie naruszaj─ůcy praw drugiego cz┼éowieka.
« »