ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO- BUD┼╗ETOWE

14 Pa┼║
8:42

W dniu 12 pa┼║dziernika 2016 r w remizie OSP Wieniec odby┼éo si─Ö zebranie wiejskie dot. realizacji bud┼╝etu wsi w bie┼╝─ůcym roku oraz podzia┼é ┼Ťrodk├│w przyznanych dla naszej wsi na rok 2017.

W zebraniu udzia┼é wzi─Ö┼éo 33 mieszka┼äc├│w wsi oraz zaproszeni go┼Ťcie – sekretarz gminy p. J├│zef Zaj─ůc, radny Stanis┼éaw Konieczny oraz zca dyrektora GOPS Gd├│w p. Ma┼égorzata Drzewniak, psycholog z GOPS p. Anna S┼éodkowska oraz p. Piotr Zawa┼éa zajmuj─ůcy si─Ö z ramienia UG programem LIVE – czyste powietrze.

Po przywitaniu go┼Ťci, so┼étys prowadz─ůcy zebranie, przekaza┼é g┼éos paniom z GOPS kt├│re przedstawi┼éy czym si─Ö zajmuje GOPS oraz w jakich sytuacjach udziela pomocy mieszka┼äcom gminy. Pani psycholog wskaza┼éa w jaki spos├│b GOPS udziela pomocy rodzinom dotkni─Ötym alkoholizmem b─ůd┼║ w kt├│rych wyst─Öpuje przemoc w rodzinie.

Następnie p. Zawała przybliżył zagadnienia dofinansowania wymianom pieców na ekologiczne.

Po ich wyst─ůpieniu g┼éos zabra┼é so┼étys kt├│ry z┼éo┼╝y┼é sprawozdanie z dzia┼éalno┼Ťci rady so┼éeckiej i wykorzystaniu bud┼╝etu w roku 2016.

sprawozdanie-na-zebranie-budzetowe-2016

nast─Öpnie nast─ůpi┼éa dyskusja nad sprawozdaniem.

Po dyskusji g┼éos zabra┼é sekretarz gminy, p. J├│zef zaj─ůc, kt├│ry opowiedzia┼é o sprawach bie┼╝─ůcych oraz inwestycjach na terenie gminy. Mieszka┼äcy wsi zadali pytania dotycz─ůce inwestycji na kt├│rych skorzystaj─ů oni sami i inni mieszka┼äcy oraz czy b─Ödzie mo┼╝na korzysta─ç z nowo otwartej sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Gdowie. Zapytano r├│wnie┼╝ o wodoci─ůgowanie ul. Janowskiej.

G┼éos nast─Öpnie zabra┼é radny Stanis┼éaw Konieczny, kt├│ry wbrew wcze┼Ťniejszym s┼éowom o braku ┼Ťrodk├│w na ten cel, stwierdzi┼é ┼╝e by─ç mo┼╝e uda si─Ö w przysz┼éym roku wybudowa─ç chocia┼╝ cz─Ö┼Ť─ç zaplanowanych chodnik├│w. Stwierdzi┼é,ze jako przewodnicz─ůcy komisji bud┼╝etowej, postara si─Ö o dofinansowanie tej inwestycji, o ile wie┼Ť zadeklaruje jakie┼Ť ┼Ťrodki na ten cel.

Nast─Öpnie nast─ůpi┼éo ustalenie sposobu wykorzystania ┼Ťrodk├│w przyznanych dla naszej wsi na przysz┼éy rok. Wie┼Ť otrzyma┼éa do podzia┼éu 21057 z┼é

Zebranie wiejskie w nast─Öpuj─ůcy spos├│b podzieli┼éo przyznane ┼Ťrodki:

  • Modernizacja placu zabaw ( budowa boiska oraz si┼éowni zewn─Ötrznej) ÔÇô6957 z┼é
  • budowa chodnika 7000 z┼é
  • Naprawa dr├│g (ul. Rakowiecka oraz ul. Nieca┼éa) ÔÇô 3000 z┼é
  • ┼Ürodki do dyspozycji Rady So┼éeckiej na zagospodarowanie

Teren├│w wiejskich – 1000 z┼é.

  • Nowa tablica og┼éosze┼ä 1100 z┼é
  • Dotacja do dzia┼éania OSP Wieniec 2000 z┼é

W czasie zebrania so┼étys wsi przekaza┼é woucher na kwot─Ö 500 z┼é przyznany jako nagroda za udzia┼é w konkursie na Witacz Do┼╝ynkowy na r─Öce przewodnicz─ůcej KGW Wieniec p. Ma┼égorzacie Zag├│l.

Na koniec zebrania, mieszka┼äcy zaapelowali do sekretarza gminy, aby pracownicy UG Gd├│w wyst─ůpili do zak┼éadu Energetycznego o przeprowadzenie re elektryfikacji naszej wsi – wymian─Ö s┼éup├│w oraz przewod├│w napowietrznej linii energetycznej.

Na tym zebranie zakończono.

Serdecznie dziękuję wszystkim tym którzy wzięli udział w zebraniu.

 

z poważaniem   Janusz Stopa

 

Administratorzy strony nie odpowiadaj─ů za komentarze u┼╝ytkownik├│w serwisu.Prosimy pami─Öta─ç i┼╝ w internecie nie jeste┼Ťmy anonimowi, dlatego te┼╝ komentujmy artyku┼éy w spos├│b rozwa┼╝ny i nie naruszaj─ůcy praw drugiego cz┼éowieka.
« »