PIELGRZYMI ODJECHALI – ZACZ─ś┼üY SI─ś PLOTKI

04 Sie
10:03

W dniu wczorajszym dotar┼éa do mnie plotka kr─ů┼╝─ůca po naszej wsi, g┼éosz─ůca, jak to gospodarze goszcz─ůcy pielgrzym├│w mieli zarobi─ç na przyj─Öciu ich pod sw├│j dach.

Jako, ┼╝e r├│wnie┼╝ go┼Ťci┼éem trzech m┼éodych W┼éoch├│w w swoim domu, pozwoli┼éem sobie┬ánapisa─ç w imieniu tych rodzin.

Drodzy mieszka┼äcy. To prawda. Skorzystali┼Ťmy na tym, ┼╝e ich przyj─Öli┼Ťmy.

Zdobyli┼Ťmy┬ánowych przyjaci├│┼é, poznali┼Ťmy┬ácho─ç cz─Ö┼Ťciowo ich j─Özyk, kultur─Ö i spos├│b na ┼╝ycie. Bardzo ich polubili┼Ťmy. Szkoda, ┼╝e ju┼╝ wyjechali.

Ka┼╝da z rodzin za DARMO udost─Öpni┼éa pielgrzymom swoje domy i zrobili┬áwszystko by czuli si─Ö jak u siebie. Ugo┼Ťcili ich ZA DARMO czym chata bogata nie licz─ůc si─Ö z kosztami.

Powt├│rz─Ö – wszystko to zrobili┬áZA DARMO!!!!

Nie wzięli za to ani złotówki! ani jednego euro!

Nie wzi─Öli, bo od go┼Ťci si─Ö nie bierze i nie chcieli nic w zamian. Wystarczy┼éo nam, ┼╝e widzieli┼Ťmy ich wdzi─Öczno┼Ť─ç i rado┼Ť─ç.

A to co nam zosta┼éo po nich, te wspomnienia, poczucie dobrze spe┼énionego obowi─ůzku, to wszystko jest bezcenne i tego nam nikt nie odbierze.

Jeszcze raz gor─ůco dzi─Ökuj─Ö wszystkim tym rodzinom kt├│rzy przyj─Öli pielgrzym├│w pod sw├│j dach!

Prawd─Ö m├│wi─ůc mia┼éem nadzieje ┼╝e wi─Öcej rodzin z naszej wsi zdecyduje si─Ö na ten krok. Jednak wiele rodzin, kt├│re o to prosi┼éem, odmawia┼éo z r├│┼╝nych wzgl─Öd├│w, mimo ┼╝e mia┼éy taka mo┼╝liwo┼Ť─ç by ich przyj─ů─ç.

Gwoli wyja┼Ťnienia dodam, ┼╝e ka┼╝da rodzina kt├│ra przyj─Ö┼éa pielgrzym├│w mia┼éa prawo do otrzymania od Krakowskiej Kurii zwrotu za ┼Ťniadania dla nich. Po 10 z┼é na jednego za ka┼╝dy dzie┼ä ┬á pobytu. Czyli 60 z┼é za osob─Ö. Nie jest to jednak nawet jedna pi─ůta faktycznie poniesionych ┬áprzez rodziny koszt├│w. Z tego co wiem WSZYSTKIE rodziny z tego zrezygnowa┼éy, wr─Öcz obruszy┼éy si─Ö na propozycj─Ö zwrotu koszt├│w.

Je┼Ťli jednak Kuria przeleje te pieni─ůdze na konto parafii, rodziny te wsp├│lnie zdecyduj─ů na co je przeznaczy─ç.

Wszyscy Ci kt├│rzy twierdz─ů inaczej k┼éami─ů. Nie wiem dlaczego, mo┼╝e z zawi┼Ťci ┼╝e oni bali si─Ö spe┼éni─ç chrze┼Ťcija┼äski obowi─ůzek? mo┼╝e sumienie ich gryzie? A mo┼╝e dlatego ┼╝e to ich spos├│b na ┼╝ycie?

nasi włoscy przyjaciele

IMG_3690 IMG_3805

 

Z powa┼╝aniem:

Janusz Stopa

 

Administratorzy strony nie odpowiadaj─ů za komentarze u┼╝ytkownik├│w serwisu.Prosimy pami─Öta─ç i┼╝ w internecie nie jeste┼Ťmy anonimowi, dlatego te┼╝ komentujmy artyku┼éy w spos├│b rozwa┼╝ny i nie naruszaj─ůcy praw drugiego cz┼éowieka.
« »