UROCZYSTO┼Ü─ć NADANIA NAZW ULICOM WIE┼âCA

12 maja
1:10

Zgodnie z wcze┼Ťniejsz─ů zapowiedzi─ů w dniu wczorajszym, w obecno┼Ťci Pani prof. Zofii W┼éodek, w├│jta gm. Gd├│w p. Zbigniewa Wojasa, m┼éodzie┼╝y Zespo┼éu Szk├│┼é w D─ůbrowicy z dyrektorem p. mgr ┬áMarcinem Budzynem na czele, m┼éodzie┼╝y Szko┼éy Podstawowej w Jarosz├│wce z p. Dyrektor mgr. El┼╝biet─ů ┼Üredniaw─ů, cz┼éonk├│w Rady So┼éeckiej i innych mieszka┼äc├│w naszej wsi odby┼éo si─Ö uroczyste nadanie nazw ulicom Naszej wsi.

Uroczysto┼Ť─ç rozpocz─Ö┼éa si─Ö na terenie Zespo┼éu Szk├│┼é, gdzie so┼étys rozpocz─ů┼é spotkanie od powitania przyby┼éych go┼Ťci i gdzie nasze ┬ádzieci z┼éo┼╝y┼éy bukiet kwiat├│w pod pomnikiem profesora Jana Zdzis┼éawa W┼éodka. Nast─Öpnie wszyscy┬áprzeszli na skrzy┼╝owanie dr├│g obok kapliczki ┼Ťw. Jana gdzie so┼étys opisa┼é jak dosz┼éo do nadania nazw ulic i poda┼é jak do tego dosz┼éo ┼╝e ┬ájedna z naszych ulic b─Ödzie nosi┼éa imi─Ö┬á┬áProfesora Jana Zdzis┼éawa W┼éodka, oraz przybli┼╝y┼é zgromadzonym kim by┼é patron tej ulicy. Po n im g┼éos zabra┼é w├│jt naszej gminy p. Zbigniew Wojas kt├│ry pochwali┼é pomys┼é z nadaniem nazw ulicom, przypomnia┼é zas┼éugi Jana W┼éodka dla naszych okolic oraz z┼éo┼╝y┼é ┼╝yczenia imieninowe Pani prof. Zofii W┼éodek. do ┼╝ycze┼ä przy┼é─ůczyli si─Ö wszyscy uczestnicy uroczysto┼Ťci a m┼éodzie┼╝ z ZS w D─ůbrowicy wr─Öczy┼éa solenizantce bukiet kwiat├│w. Prof. Zofia W┼éodek nie kryj─ůc wzruszenia podzi─Ökowa┼éa za uczczenie jej ojca i ┬ápodzieli┼éa si─Ö swoimi wspomnieniami z okresu II Wojny ┼Üwiatowej i swoich wspomnie┼ä o Ojcu.

IMG_0007 (1)

Po przemowach P. w├│jt wraz z so┼étysem ┬áwkopali pierwszy na naszej wsi znak z nazw─ů ulic – prof. Jana Z. W┼éodka i ul. Zafolwarcze.

WP_20160512_12_13_33_Pro[1]

Następnie zostały nadane nazwy pozostałym ulicom w naszej wsi.

WP_20160512_12_15_56_Pro[1]

Wszystkim kt├│rzy przyczynili si─Ö do przebiegu tej uroczysto┼Ťci chcia┼ébym bardzo podzi─Ökowa─ç, a zw┼éaszcza –

cz┼éonkom Rady So┼éeckiej za pomoc ┬ái obecno┼Ť─ç w uroczysto┼Ťciach,

strażakom OSP Wieniec za zapewnienie nam bezpieczeństwa,

przewodnicz─ůcej KGW Wieniec za przygotowanie pocz─Östunku,

mieszka┼äcom za udzia┼é w uroczysto┼Ťciach

Wi─Öcej na ten temat na stronie mojgdow.pl

Administratorzy strony nie odpowiadaj─ů za komentarze u┼╝ytkownik├│w serwisu.Prosimy pami─Öta─ç i┼╝ w internecie nie jeste┼Ťmy anonimowi, dlatego te┼╝ komentujmy artyku┼éy w spos├│b rozwa┼╝ny i nie naruszaj─ůcy praw drugiego cz┼éowieka.
« »