ZACZYNAMY REALIZACJ─ś ZADA┼â ZAPLANOWANYCH NA TEN ROK

22 Lut
2:17

Ko┼äczy si─Ö zima, najwy┼╝szy wi─Öc czas zacz─ů─ç dzia┼éa─ç dla naszej ma┼éej spo┼éeczno┼Ťci.

W dniu dzisiejszym (22. 02.2016) odby┼éa sie wizja lokalna dotycz─ůca budowy chodnik├│w. ┬áW wizji tej uczestniczyli pracownicy UG Gd├│w w osobach kierownika referatu Zarz─ůdzania Drogami p. Jaros┼éawa Tureckiego,┬áinspektora odpowiedzialnego za zarz─ůdzanie drogami gminnymi oraz inwestycje drogowe p.┬áJana G├│rala, kt├│rym so┼étys┬áwskaza┼é miejsca gdzie chcieliby┼Ťmy po┼éo┼╝y─ç chodniki.

Panowie, mimo pocz─ůtkowego sceptycyzmu, w trakcie wizji przychylili si─Ö do naszego wniosku o konieczno┼Ťci budowy chodnika w wskazanych przez nas miejscach.

  1. chodnik od posesji sołtysa w kierunku Jaroszówki do wjazdu do p. Sadkiewicz,
  2. chodnik od posesji p. Natank├│w do sklepu
  3. chodnik wzd┼éu┼╝ ogrodzenia p. Jareckich – na przeciwko sklepu.

P. Turecki, stwierdzi┼é, ┼╝e Urz─ůd Gminy w najbli┼╝szym czasie rozpocznie procedury zmierzaj─ůce do budowy chodnika. Jednak przypomnia┼é, ┼╝e od tego momentu do zako┼äczenia realizacji mo┼╝e up┼éyn─ů─ç┬áwiele czasu, wi─Öc musimy uzbroi─ç si─Ö w cierpliwo┼Ť─ç. Dodatkowo jak stwierdzili nale┼╝a┼éo by po┼éo┼╝y─ç korytka w miejscu ┼é─ůczenia si─Ö ulic Poziomkowej, S┼éonecznej i Nieca┼éej wzd┼éu┼╝ ul. Centralnej, tak by sp┼éywaj─ůca z nich deszcz├│wka p┼éyn─Ö┼éa korytkiem do studzienki, a nie ca┼é─ů drog─ů.

Podczas tego spotkania poruszono r├│wnie┼╝ inne problemy drogowe naszej wsi – wybetonowanie ul. Szkolnej od skrzy┼╝owania do Placu Zabaw oraz poprawienie pobocza na ul. Skalnej, na odcinku od „studzienki” do wyp┼éaszczenia. ┬áInwestycje te zostan─ů wykonane w miar─Ö posiadanych mo┼╝liwo┼Ťci, w jak najbli┼╝szym mo┼╝liwym czasie.

Nie wiem czy mieszka┼äcy zauwa┼╝yli, na przeciwko wjazdu „na Stawy” ┬ápracownicy GZK Gd├│w wstawili znaki przystanku drogowego. Zosta┼éo to wykonane na wniosek mieszka┼äc├│w ul. Osiek.

Ponadto so┼étys wraz z fachowcem ds o┼Ťwietlenia dokona┼é wizji lokalnej zmierzaj─ůcej do poprawy o┼Ťwietlenia ulic. Dotyczy┼éo to zw┼éaszcza ul. Janowskiej, S┼éonecznej oraz nowo utworzonego┬áprzystanku.

Ponadto ponownie wyst─ůpili┼Ťmy z pismem dotycz─ůcym wodoci─ůgowania cz─Ö┼Ťci ul. Podskale. Teraz czekamy na decyzj─Ö nowo utworzonej sp├│┼éki cywilnej GZK (powsta┼éej 1 stycznia 2016 r.) Jaz zwykle, wszystko rozbija si─Ö o brak pieni─Ödzy, ale mam nadziej─Ö ┼╝e uda si─Ö to zrobi─ç.

I ostatnia informacja – dotar┼éy ju┼╝ do nas nowe tablice z nazwami ulic w naszej wsi. W najbli┼╝szym czasie zostan─ů one zawieszone. Tablice te kosztowa┼éy nas 1060 z┼é. Ponadto na pro┼Ťb─Ö Pani prof. Zofii W┼éodek zam├│wiono dwie dodatkowe tablice z nazw─ů ul. prof. Jana Zdzis┼éawa W┼éodka. Tablice te zostan─ů zap┼éacone przez P. profesor. Ponadto so┼étys zam├│wi┼é dla siebie tabliczk─Ö z nazw─ů ulicy oraz numerem posesji na jego koszt. Ka┼╝dy mieszkaniec naszej wsi mo┼╝e sobie taka zam├│wi─ç. Cena takiej tabliczki┬á┬á– 36 z┼é.

Mam nadziej─Ö, ┼╝e wszystko co sobie zaplanowali┼Ťmy zostanie wykonane.

 

 

 

 

Administratorzy strony nie odpowiadaj─ů za komentarze u┼╝ytkownik├│w serwisu.Prosimy pami─Öta─ç i┼╝ w internecie nie jeste┼Ťmy anonimowi, dlatego te┼╝ komentujmy artyku┼éy w spos├│b rozwa┼╝ny i nie naruszaj─ůcy praw drugiego cz┼éowieka.
« »