INFORMACJA PRZEWODNICZĄCEGO PARAFIALNEGO KOMITETU ORGANIZACYJNEGO ŚDM

16 Lis
10:50
PONIZEJ PRZEKAZUJ─ś INFORMACJ─ś PRZEWODNICZ─äCEGO PKO ┼ÜDM P. MICHA┼üA GABORA
INFORMACJA DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH
Transport

W tym tygodniu odby┼éo si─Ö spotkanie w Urz─Ödzie Gminy na temat transportu. Oto czego si─Ö dowiedzieli┼Ťmy:

– W naszej parafii na chwil─Ö obecn─ů mo┼╝e by─ç ponad 100 pielgrzym├│w (56 w domach i 49 w szkole podstawowej). Mo┼╝liwe, ┼╝e b─Ödziemy te┼╝ musieli si─Ö zatroszczy─ç o transport dla miejscowych os├│b, kt├│re b─Öd─ů chcia┼éy uczestniczy─ç w ┼ÜDM oraz dla cz─Ö┼Ťci naszych wolontariuszy.

– Na razie jeszcze nie wiadomo gdzie b─Ödzie punkt docelowy transportu – Szar├│w czy Wieliczka.

– Prawdopodobnie transport b─Ödzie zarz─ůdzany centralnie przez osob─Ö z Urz─Ödu Gminy – my b─Ödziemy zg┼éasza─ç zapotrzebowanie na przewiezienie w danym dniu jakiej┼Ť liczby os├│b, a oni nam przydziel─ů stosown─ů liczb─Ö autobus├│w/bus├│w.

– Umowa z przewo┼║nikiem b─Ödzie musia┼éa by─ç podpisana przez ka┼╝d─ů z parafii z osobna

– Przewo┼║nicy zadeklarowali tak─ů liczb─Ö dost─Öpnych autobus├│w, ┼╝e wg obecnych szacunk├│w, wszystkich pielgrzym├│w z terenu naszej gminy powinno si─Ö uda─ç przewie┼║─ç w 2 kursach.

 

Zbiórka pieniędzy na parafialne cele ŚDM

Prawdopodobnie w drug─ů niedziel─Ö grudnia, zorganizujemy zbi├│rk─Ö pieni─Ödzy do puszek, kt├│re b─Öd─ů przeznaczone do wykorzystania przez nasz komitet podczas ┼ÜDM – na op┼éacenie przewo┼║nika, zakup produkt├│w na ┼Ťniadania i inne nieprzewidziane wydatki.


Wydanie specjalne gazetki

Pad┼éa propozycja, ┼╝eby przygotowa─ç specjalny numer gazetki parafialnej, w kt├│rym by┼éyby zebrane wszystkie wa┼╝ne dla parafian informacje na temat ┼ÜDM (przyjmowanie pielgrzym├│w, zapisy uczestnik├│w, informacje o naszym komitecie, itp). Dodatkowo mo┼╝emy tam umie┼Ťci─ç zach─Öt─Ö do sk┼éadania deklaracji przyj─Öcia pielgrzym├│w.
O pomoc w przygotowaniu tej gazetki prosz─Ö Kasi─Ö Kuczm─Ö :)
Pozosta┼éych prosz─Ö o nadsy┼éanie pomys┼é├│w lub artyku┼é├│w, kt├│re mogliby┼Ťmy umie┼Ťci─ç w tym specjalnym wydaniu (do mnie lub do Kasi na maila).
Mo┼╝liwe, ┼╝e wykorzystamy okazj─Ö i b─Ödziemy je rozdawa─ç ludziom podczas zbi├│rki pieni─Ödzy. Chocia┼╝ osobi┼Ťcie wydaje mi si─Ö, ┼╝e ten numer specjalny dotrze do wi─Ökszej liczby os├│b, je┼Ťli b─Ödzie le┼╝a┼é razem ze zwyk┼éymi gazetkami.

Deklaracje zakwaterowania
W najbli┼╝szym czasie musimy zweryfikowa─ç deklaracje, kt├│re ju┼╝ zosta┼éy z┼éo┼╝one przez rodziny naszej parafii. Potrzebujemy potwierdzi─ç zadeklarowan─ů liczb─Ö os├│b do przyj─Öcia (a najlepiej zach─Öci─ç do jej zwi─Ökszenia :) ) oraz dowiedzie─ç si─Ö, czy dana rodzina jest w stanie przygotowa─ç ┼Ťniadanie dla przyjmowanych pielgrzym├│w. Mo┼╝emy to zrobi─ç na 2 sposoby: albo poprosimy te osoby, ┼╝eby podesz┼éy w kt├│ry┼Ť dzie┼ä do zakrystii potwierdzi─ç swoje deklaracje, albo sami si─Ö z nimi skontaktujemy, np. telefonicznie.
Je┼Ťli wybierzemy drug─ů opcj─Ö, to prosz─Ö Pani─ů Ma┼égorzat─Ö Troja┼äsk─ů o skoordynowanie tej akcji. Ja wtedy dostarcz─Ö dane wszystkich tych rodzin. Zadanie nie powinno by─ç trudne, bo oko┼éo po┼éowa z nich ma cz┼éonk├│w w naszym komitecie :)
Ewentualnie mo┼╝emy skorzysta─ç z pierwszej opcji, a dzwoni─ç dopiero do tych, kt├│rzy sami nie przyszli potwierdzi─ç.
 

Kurs pierwszej pomocy

W przysz┼éy weekend (21.11-22.11) w Osieczanach pod My┼Ťlenicami odbywa si─Ö kurs pierwszej pomocy organizowany przez Malt─Ö. Koszt tego kursu to 30 z┼é dla uczni├│w i student├│w. Link do og┼éoszenia: http://malta.med.pl/myslenice/2015/11/04/kurs-pierwszej-pomocy-21-22-listopada-2015r/
Kilka os├│b z Komitetu zg┼éosi┼éo ch─Ö─ç uczestnictwa w kursie pierwszej pomocy: Kasia Kuczma, Krzysiek Kuczma, Magda Tuleja, Karolina Majka i Marysia Zag├│l. W zwi─ůzku z tym, pilnie Was prosz─Ö o informacj─Ö, czy jeste┼Ťcie w stanie pojecha─ç na ten kurs do Osieczan. Je┼Ťli kto┼Ť inny te┼╝ chcia┼éby tam pojecha─ç, to r├│wnie┼╝ prosz─Ö ┼╝ebyda┼é mi zna─ç.
Zapisa─ç si─Ö mo┼╝ecie samodzielnie za pomoc─ů tego formularza: https://docs.google.com/forms/d/1WjOOKFxz4DN766CQFx730ildMliNjwVrvlYZdyYizwA/viewform
 

Dy┼╝ury komitetu

W najbli┼╝szym czasie zaczniemy regularne dy┼╝ury naszego Komitetu – jako dat─Ö rozpocz─Öcia proponuj─Ö pierwsz─ů niedziel─Ö grudnia. W ka┼╝d─ů niedziel─Ö, bezpo┼Ťrednio po Mszach ┼Üw. o 8 i 11, 2 naszych wolontariuszy b─Ödzie dy┼╝urowa─ç w Kaplicy na dole.
Podczas dyżurów będziemy zbierać deklaracje przyjęcia pielgrzymów, zapisy na uczestnictwo w ŚDM i udzielać odpowiedzi na ewentualne pytania.
O organizowanie dy┼╝urnych na ka┼╝d─ů niedziel─Ö prosz─Ö Kasi─Ö Wojtas (na godz. 8) i Ani─Ö Figiel (na godz. 11).
 

Spotkanie dla zainteresowanych uczestnictwem w ŚDM

W najbli┼╝szy pi─ůtek (20.11), po Mszy ┼Üw. b─Ödzie kr├│tkie spotkanie dla m┼éodzie┼╝y, kt├│ra b─Ödzie chcia┼éa uczestniczy─ç w ┼ÜDM. Ksi─ůdz Proboszcz zaproponowa┼é to spotkanie, ┼╝eby┼Ťmy orientacyjnie wiedzieli ile os├│b w naszej parafii jest tym zainteresowanych. Kasia W. i Ania F. – przyjd┼║cie te┼╝, je┼Ťli dacie rad─Ö, to od razu ustalimy jakie dane b─Ödziemy od nich zbiera─ç podczas zapis├│w.

Administratorzy strony nie odpowiadaj─ů za komentarze u┼╝ytkownik├│w serwisu.Prosimy pami─Öta─ç i┼╝ w internecie nie jeste┼Ťmy anonimowi, dlatego te┼╝ komentujmy artyku┼éy w spos├│b rozwa┼╝ny i nie naruszaj─ůcy praw drugiego cz┼éowieka.
« »