ZEBRANIE WIEJSKIE 07. 10. 2015 R.

10 Pa┼║
8:54

W dniu 07. 10. 2015 r. w Remizie OSP Wieniec odby┼éo si─Ö Zebranie Wiejskie so┼éectwa Wieniec, tematem kt├│rego by┼éo przede wszystkim podzia┼é ┼Ťrodk├│w finansowych przyznanych naszej wsi na nast─Öpny rok. Uczestnik├│w zebrania by┼éo 51 z 384 doros┼éych mieszka┼äc├│w wsi.

W zebraniu tym uczestniczyli zaproszeni go┼Ťcie – w├│jt Gminy Gd├│w p. Zbigniew Wojas oraz radny p. Stanis┼éaw Konieczny.

Na pocz─ůtku zebrania wyst─ůpi┼é dyrektor ARiMR oddzia┼é Niepo┼éomice p. Lalicki, kt├│ry przekaza┼é rolnikom kilka spraw miedzy innymi dotycz─ůcymi wyp┼éat odszkodowa┼ä za szkody powsta┼ée w wyniku suszy.

Nast─Öpnie so┼étys z┼éo┼╝y┼é sprawozdanie z wykorzystania ┼Ťrodk├│w bud┼╝etowych za rok 2015. Przypomn─Ö i┼╝ na ten rok wie┼Ť mia┼éa przeznaczon─ů do swojej dyspozycji kwot─Ö 19258 z┼é.

Cała ta kwota została już wykorzystana.

II Wykorzystanie bud┼╝etu za rok 2015
Bud┼╝et wsi na 2015 rok wynosi┼é 19258 z┼é. Zosta┼é on podzielony w nast─Öpuj─ůcy spos├│b –
ÔÇó doko┼äczenie remontu budynku OSP ÔÇô 8000 z┼é
ÔÇó poszerzenie drogi gminnej ÔÇ×Ska┼éaÔÇŁ 5000 z┼é
ÔÇó Naprawa dr├│g dojazdowych do p├│l ÔÇô 3000 z┼é
ÔÇó Naprawa drogi na Janowie 2258 z┼é
ÔÇó Odnowienie granicy drogi wewn─Ötrznej obok p. Polakiewicz 1000 z┼é

Z kwoty przeznaczonej na remont remizy Rada So┼éecka wyodr─Öbni┼éa kwot─Ö 500 z┼é, do swojej dyspozycji. Za te pieni─ůdze zosta┼éy zam├│wione dwie ┼éawki parkowe, kt├│re zostan─ů umieszczone obok remizy i na placu w centrum wsi, tam gdzie najwi─Öcej dzieci i doros┼éych czeka na busa b─ůd┼║ autobus szkolny.
Pozosta┼ée pieni─ůdze zosta┼éy wykorzystane w ca┼éo┼Ťci na w/w cele. Z tym, ┼╝e pieni─ůdze przeznaczone na poszerzenie ul. Skalnej zosta┼éy przekazane na betonowanie ul. Na Brzeg. Wyasfaltowano drog─Ö na Janowie, gdzie koszt ca┼éo┼Ťciowy tej inwestycji wyni├│s┼é 23047,36 z┼é. Na nasz wk┼éad to 2258 z┼é.
Naprawa dróg dojazdowych do pól kosztowała ok. 6000 zł, z czego sam żwir kosztował 3400 zł.
Ponadto po┼éo┼╝ono nak┼éadk─Ö betonow─ů na cz─Ö┼Ťci ul. Na Brzeg. Koszt 11305,79 z┼é. Nasz wk┼éad to 5000 z┼é.
Dodatkowo po┼éo┼╝ono korytka oraz p┼éyty a┼╝urowe w dolnej cz─Ö┼Ťci ul. Szkolnej.
Z pieni─Ödzy przeznaczonych na remont remizy wykonano remont instalacji wodoci─ůgowej, ogrzewania, remont gara┼╝u oraz wymian─Ö rynien i oblachowanie komin├│w oraz wie┼╝yczki. Koszt wyni├│s┼é ponad 8000 z┼é.
Razem nakłady na drogi wewnętrzne i gruntowe wyniosły 43289,62 zł z czego z pieniędzy wiejskich dołożono 10258 zł. Reszta czyli 33031 zł. pochodziło z budżetu Gminy.

IV Podzia┼é ┼Ťrodk├│w na rok 2016 – propozycja Rady So┼éeckiej

Na rok 2016 naszej wsi zosta┼éy przyznane ┼Ťrodki do wykorzystania na cele wiejskie w kwocie 20327 z┼é. Kwota ta zosta┼éa ustalona na podstawie procentowego udzia┼éu naszej wsi w dochodach gminy z podatk├│w od nieruchomo┼Ťci, rolnego i le┼Ťnego.
Rada So┼éecka dokona┼éa nast─Öpuj─ůcego podzia┼éu:
ÔÇó Wykonanie chodnik├│w w centrum wsi – 7000 z┼é
ÔÇó Naprawa dr├│g ÔÇô 5000 z┼é
a. Ul. Szkolna ÔÇô po┼éo┼╝enie nak┼éadki betonowej od skrzy┼╝owania do placu zabaw
b. Ul. Poziomkowa położenie korytek wzdłuż drogi
c. Ul. Zafolwarcze Boczna ÔÇô po┼éo┼╝enie nak┼éadki betonowej
ÔÇó Rozgraniczenie dzia┼éki wiejskiej ÔÇ×na BrzeguÔÇŁ ÔÇô 1000 z┼é
ÔÇó Rozbudowa placu zabaw – 4327 z┼é
ÔÇó ┼Ürodki do dyspozycji Rady So┼éeckiej na zagospodarowanie
Teren├│w wiejskich – 2000 z┼é.
ÔÇó Poprawa o┼Ťwietlenia na ul. Janowskiej – 1000 z┼é

W czasie dyskusji nad tym projektem, mieszka┼äcy wskazali jeszcze dwa kolejne cele tj. po┼éo┼╝enie betonowych korytek w dolnej cz─Ö┼Ťci ul. W─ůskiej oraz z kwoty przeznaczonej na rozbudow─Ö placu zabaw wyodr─Öbniono 1000 z┼é kt├│re decyzj─ů uczestnik├│w zebrania zosta┼éy przekazane KGW na zakup sprz─Ötu. ┬áI w tym kszta┼écie bud┼╝et zosta┼é przeg┼éosowany.

Trzeba przyzna─ç ze panie z KGW potrafi┼éy si─Ö zorganizowa─ç i przyj┼Ť─ç na zebranie w licznym gronie :)

W nast─Öpnym punkcie zebrania g┼éos zabra┼é w├│jt Gminy p. Zbigniew Wojas kt├│ry przekaza┼é informacje na temat inwestycji na terenie gminy, zaprosi┼é mieszka┼äc├│w do uczestnictwa w konkursie na tzw. Witaczy, powiadomi┼é o otwarciu gminnej sieci internetowej, nowej strony internetowej gminy – www.mojgdow.pl, ┬áa nast─Öpnie odpowiada┼é na pytania mieszka┼äc├│w, mi─Ödzy innymi dot. wykonania kanalizacji naszej wsi. Ponadto poinformowa┼é o planowanym zebraniu m┼éodzie┼╝y z naszej wsi w celu ich zaktywizowania i zaproszenia do aktywnego udzia┼éu w ┼╝yciu wsi i gminy. Projektem tym b─Ödzie kierowa┼éa p. Iwona Warcha┼é.

Nast─Öpnie g┼éos zabra┼é nasz radny p. Stanis┼éaw Konieczny kt├│ry zaproponowa┼é wsp├│lnie z w├│jtem, aby OSP jako stowarzyszenie wyst─ůpi┼éo o przyznanie dotacji na zagospodarowanie centrum wsi.

W kolejnym punkcie zebrania poddano pod g┼éosowanie uczestnik├│w czy wprowadzamy w naszej wsi nazwy ulic zgodnie z projektem przedstawionym przez so┼étysa, a kt├│re to nazwy powsta┼éy na podstawie zg┼éosze┼ä mieszka┼äc├│w. ┬áW czasie dyskusji na ten temat, jedna z mieszkanek wypowiedzia┼éa si─Ö, ┼╝e nazwy powinne by─ç takie jak do tej pory, a inna nie zgodzi┼éa si─Ö z proponowana nazw─ů ulicy przy kt├│rej mieszka. Jednak uczestnicy zebrania si─Ö z tym nie zgodzili, wi─Ökszo┼Ť─ç g┼éosowa┼éa za projektem podanym przesz so┼étysa. W zwi─ůzku z tak─ů decyzj─ů mieszka┼äc├│w, na pocz─ůtku przysz┼éego roku zostan─ů zam├│wione i zawieszone tabliczki z nazwami ulic.

W ostatnim punkcie om├│wiono kwesti─Ö zbi├│rki pieni─Ödzy na cele ko┼Ťcielne. Na chwil─Ö obecn─ů przypomn─Ö zebrano kwot─Ö 21010 z┼é. Uczestnicy zebrania postanowili, ┼╝e zebrane pieni─ůdze zostan─ů wykorzystane na wykonanie ┼éawek do ko┼Ťcio┼éa. My jako mieszka┼äcy mamy wybra─ç wykonawc─Ö i po wykonaniu ┼éawek zap┼éaci─ç za prac─Ö. Mieszka┼äcy postanowili aby w pierwszej kolejno┼Ťci wykona─ç ┼éawki do ┼Ťrodka ko┼Ťcio┼éa. B─Ödzie to kosztowa┼éo ok. 25000 z┼é. Nast─Öpnie przy udziale reszty parafii mo┼╝na b─Ödzie zam├│wi─ç pozosta┼ée ┼éawki tj. na boki pod ┼Ťciany oraz pod ch├│r.

Ca┼éo┼Ť─ç ma kosztowa─ç ok. 35-40 tys z┼é.

Na tym zebranie się zakończyło.

Wszystkim uczestnikom zebrania serdecznie dziękuję za aktywny  udział w zebraniu.

 

Janusz Stopa

 

Administratorzy strony nie odpowiadaj─ů za komentarze u┼╝ytkownik├│w serwisu.Prosimy pami─Öta─ç i┼╝ w internecie nie jeste┼Ťmy anonimowi, dlatego te┼╝ komentujmy artyku┼éy w spos├│b rozwa┼╝ny i nie naruszaj─ůcy praw drugiego cz┼éowieka.
« »