ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

03 Pa┼║
8:20

Powoli (albo jak m├│wi proboszcz – bardzo szybko) zbli┼╝aj─ů si─Ö ┼Üwiatowe Dni M┼éodzie┼╝y w Krakowie i Wieliczce.

W dniu wczorajszym odby┼éo si─Ö w ko┼Ťciele spotkanie os├│b, kt├│re zadeklarowa┼éy ch─Ö─ç zaj─Öcia si─Ö organizacj─ů tych dni na terenie naszej parafii. ┬áCo mnie cieszy, w spotkaniu tym uczestniczy┼éo wielu m┼éodych┬áludzi z ca┼éej parafii, w tym tak┼╝e z Wie┼äca. Chwa┼éa im za to!

Nasz udzia┼é jako mieszka┼äc├│w, opr├│cz oczywi┼Ťcie ludzi m┼éodych, kt├│rzy b─Öd─ů aktywnie uczestniczy─ç w tych dniach ┬áw mszach i spotkaniach z udzia┼éem papie┼╝a Franciszka, b─Ödzie polega┼é na ugoszczeniu przez kilka dni pielgrzym├│w z ca┼éego ┼Ťwiata.

Na chwil─Ö obecn─ů nie wiadomo ilu tych pielgrzym├│w b─Ödziemy go┼Ťci─ç, jednak bardzo prosz─Ö aby osoby i rodziny zg┼éasza┼éy swoj─ů gotowo┼Ť─ç do ich ugoszczenia.

W naszej wsi organizacj─ů ugoszczenia pielgrzym├│w zajmuj─ů si─Ö –

  • Micha┼é GABOR – przewodnicz─ůcy Komitetu Organizacyjnego ┼ÜDM
  • Ma┼égorzata TROJA┼âSKA – g┼é├│wny kwatermistrz Parafii
  • Leokadia GABOR – kwatermistrz terenu wsi Wieniec

I do tych osób proszę aby zgłaszali się wszyscy chętni do pomocy w organizacji i do przyjęcia pielgrzymów.

Szanowni mieszka┼äcy – w┼é─ůczmy si─Ö wszyscy do tych dzia┼éa┼ä, poka┼╝my, ┼╝e stwierdzenie – STAROPOLSKA GO┼ÜCINNO┼Ü─ć jest prawdziwe.

Pielgrzymom trzeba b─Ödzie zapewni─ç nocleg i ┼éazienk─Ö, je┼╝eli chodzi o wy┼╝ywienie, to na naszej g┼éowie jest jedynie ┼Ťniadanie, kt├│re musimy im zapewni─ç. Kwesti─ů do uzgodnienia pozostaje, czy gospodarze ┬ápodadz─ů go┼Ťciom ┼Ťniadanie czy te┼╝ zapewnimy im ┼╝ywienie zbiorowe. Podobno pad┼éa propozycja, ┼╝e panie z┬áKGW mog─ů zorganizowa─ç pielgrzymom ┼Ťniadanie w remizie.┬áMo┼╝e to i dobry pomys┼é?

Jeszcze raz proszę o aktywny udział w organizacji Światowych Dni Młodzieży!

Z powa┼╝aniem

Janusz Stopa

 

Administratorzy strony nie odpowiadaj─ů za komentarze u┼╝ytkownik├│w serwisu.Prosimy pami─Öta─ç i┼╝ w internecie nie jeste┼Ťmy anonimowi, dlatego te┼╝ komentujmy artyku┼éy w spos├│b rozwa┼╝ny i nie naruszaj─ůcy praw drugiego cz┼éowieka.
« »