CHODNIKI I INNE INWESTYCJE W NASZEJ WSI

19 Wrz
8:40

Szanowni mieszkańcy!

Jak już pisałem, zwróciłem się z pismem do Urzędu Gminy w Gdowie o budowę trzech odcinków chodnika w naszej wsi.

W dniu wczorajszym (18.09) otrzymałem odpowiedź na to pismo.

W pi┼Ťmie tym podpisanym przez sekretarza gminy, zosta┼éem poinformowany, ┼╝e gmina nie ma na ten rok pieni─Ödzy na budow─Ö chodnika. Jednocze┼Ťnie urz─Ödnik ┬ástwierdzi┼é, ┼╝e sam koszt projektu tego chodnika b─Ödzie wynosi┼é 15000 z┼é i mo┼╝emy te pieni─ůdze zarezerwowa─ç w bud┼╝ecie naszej na przysz┼éy rok.

A to tylko projekt tyle będzie kosztował, a gdzie wykonanie i materiał?

Jednocze┼Ťnie z tym pismem otrzyma┼éem drugie pismo, w kt├│rym Urz─ůd Gminy informuje, ┼╝e na 2016 rok nasza wie┼Ť otrzyma ┼Ťrodki w wysoko┼Ťci 20327 z┼é.

W zwi─ůzku z tymi pismami, w dniu wczorajszym odby┼éo si─Ö spotkanie rady so┼éeckiej, na kt├│re zosta┼é zaproszony radny naszej gminy, pan Stanis┼éaw Konieczny.

Radny stwierdzi┼é, ┼╝e je┼Ťli wie┼Ť przeznaczy pieni─ůdze na budow─Ö chodnik├│w i projekt zostanie sporz─ůdzony, wtedy gmina b─Ödzie zmuszona wykona─ç te chodniki.

Pan Konieczny, jako przewodnicz─ůcy komisji bud┼╝etowej Rady Gminy stwierdzi┼é, ┼╝e opr├│cz tych „naszych” pieni─Ödzy on postara si─Ö by Rada Gminy do┼éo┼╝y┼éa nam drugie tyle aby wykona─ç ten chodnik.

Poza tym z┼éo┼╝y┼é on obietnic─Ö, ┼╝e b─Ödzie pilotowa┼é dwa inne projekty – budowa chodnika przy ul. Podskale oraz po┼éo┼╝enie nowej nak┼éadki asfaltowej na ul. Zafolwarcze, a najlepiej by obj─ů─ç ca┼é─ů drog─Ö gminn─ů programem tzw. „schetyn├│wki” od granicy z D─ůbrowic─ů do Kobylca.

W dniu 24. 09. 2015 r. odb─Ödzie si─Ö sesja Rady Gminy w Gdowie, a wcze┼Ťniej spotkanie so┼étys├│w z w├│jtem Gminy Gd├│w, gdzie b─Öd─ů ustalane daty zebra┼ä wiejskich, na kt├│rych mieszka┼äcy wsi b─Öd─ů decydowa─ç o wykorzystaniu ┼Ťrodk├│w wiejskich. Postaram si─Ö to tak zaplanowa─ç, by na zebraniu by┼é obecny w├│jt Gminy Gd├│w , pan Zbigniew Wojas.

O terminie zebrania poinformuję na stronie naszwieniec.pl, a następnie na tablicach ogłoszeń.

Prosz─Ö pa┼ästwa. Prosz─Ö si─Ö zastanowi─ç przed tym zebraniem, jak wykorzysta─ç przyznane nam ┼Ťrodki.

Z powa┼╝aniem:

Janusz Stopa

 

Administratorzy strony nie odpowiadaj─ů za komentarze u┼╝ytkownik├│w serwisu.Prosimy pami─Öta─ç i┼╝ w internecie nie jeste┼Ťmy anonimowi, dlatego te┼╝ komentujmy artyku┼éy w spos├│b rozwa┼╝ny i nie naruszaj─ůcy praw drugiego cz┼éowieka.
« »