ZBIÓRKA NA CELE KOŚCIELNE

05 Wrz
9:16

Szanowni mieszkańcy

Zgodnie z postanowieniem Zebrania Wiejskiego wci─ů┼╝ trwa zbi├│rka pieni─Ödzy ┬ána cel zwi─ůzany z naszym ko┼Ťcio┼éem parafialnym. ┬áNa chwile obecn─ů, zebrano dok┼éadnie kwot─Ö ┬á16910 z┼é.

na kwot─Ö ta sk┼éadaj─ů si─Ö datki:

Mieszka┼äc├│w┬áCentrum – 6100 z┼é,

mieszkańców ul. Podskale- 3160 zł,

mieszka┼äc├│w ul. Zafolwarcze – 3450 z┼é

wsparcie z KZEK S.A. KRUSZYWO –┬á4000 z┼é.

do sk┼éadki do┼éo┼╝yli si─Ö r├│wnie┼╝ mieszka┼äcy ul. Janowskiej ( Jan├│w) do┼éo┼╝yli swoje 200 z┼é, i stwierdzili ┼╝e to nie wszystko. Nale┼╝y im si─Ö pochwa┼éa, gdy┼╝ oni nie nale┼╝─ů do naszej parafii.

Wci─ů┼╝ czekamy na wp┼éaty od┬á pozosta┼éych mieszka┼äc├│w.

Przeprowadzi┼éem rozmowy z w┼éa┼Ťcicielami ┬áfirm prowadz─ůcymi dzia┼éalno┼Ť─ç na Wie┼äcu b─ůd┼║ w pobli┼╝u, by─ç mo┼╝e oni r├│wnie┼╝ wspomog─ů nas w osi─ůgni─Öciu celu.

Podczas rozm├│w z mieszka┼äcami pyta┼éem o cel zbi├│rki, gdy┼╝ zebranie wiejskie jako cel wskaza┼éo wykonanie chodnika wok├│┼é ko┼Ťcio┼éa, natomiast Proboszcz naszej parafii stwierdzi┼é, ┼╝e wykonanie chodnika wraz z odwodnieniem jest wa┼╝ne, jednak w zwi─ůzku ze zbli┼╝aj─ůc─ů si─Ö konsekracj─ů naszego ko┼Ťcio┼éa, wa┼╝niejszym jest wykonanie i wymiana ┼éawek w ko┼Ťciele. Podczas tych rozm├│w zdecydowana wi─Ökszo┼Ť─ç mieszka┼äc├│w zgodzi┼éa si─Ö z naszym Proboszczem. ┬áJako ┼╝e mnie obowi─ůzuje postanowienie Zebrania Wiejskiego, na kolejnym zebraniu ponownie poddamy pod g┼éosowanie na jaki cel przeznaczymy zebrane pieni─ůdze.

Bior─ůc pod uwag─Ö s┼éowa mieszka┼äc├│w, jestem po wst─Öpnych rozmowach z ewentualnymi wykonawcami ┼éawek, aby ustali─ç jaki by┼éby przybli┼╝ony koszt ich wykonania. O tych ustaleniach b─Öd─Ö informowa┼é na bie┼╝─ůco. W ┬áka┼╝dym b─ůd┼║ razie jak ustalono z ksi─Ödzem Proboszczem oraz z wykonawcami, mo┼╝liwe jest aby nowe ┼éawki by┼éy wykonane przed dniem Pierwszej Komunii to jest do ko┼äca Kwietnia 2016 r.

Dzi─Ökuj─Ö osobom zbieraj─ůcym pieni─ůdze, a przede wszystkim za dokonane wp┼éaty serdecznie dzi─Ökuj─Ö mieszka┼äcom naszej wsi!

P.S.

Jedna z mieszkanek naszej wsi stwierdzi┼éa, ┼╝e chodz─ůc od domu do domu i zbieraj─ůc pieni─ůdze, zachowujemy si─Ö jak ┼╝ebracy.

My┼Ťl─Ö, ┼╝e cel na kt├│ry zbieramy pieni─ůdze jest zbo┼╝ny i ┬áusprawiedliwia nasze dzia┼éania.

No c├│┼╝ prosz─Ö Pani, mog─Ö by─ç ┼╝ebrakiem, byle by cel osi─ůgn─ů─ç. Zw┼éaszcza ┼╝e nie zbieram dla siebie.

A mo┼╝e ta Pani wska┼╝e lepszy spos├│b osi─ůgni─Öcia celu i nam pomo┼╝e?

 

 

 

Administratorzy strony nie odpowiadaj─ů za komentarze u┼╝ytkownik├│w serwisu.Prosimy pami─Öta─ç i┼╝ w internecie nie jeste┼Ťmy anonimowi, dlatego te┼╝ komentujmy artyku┼éy w spos├│b rozwa┼╝ny i nie naruszaj─ůcy praw drugiego cz┼éowieka.
« »